• kanyadi.png
  • lucidus.png
  • magyar_naplo.png
  • racio.png

Könyvbörze az Írószövetségben 2011. december 1–3.

Az Magyar Írószövetség és a Könyves Szövetség közös rendezvénye

1062 Bp., Bajza u. 18.

Nyitva 12-tól 20 óráig

A Terézvárosban tartandó Könyvbörze célkitűzése, hogy igényes szépirodalmi és szaktudományos műveket juttasson el az olvasóközönséghez – szinte filléres áron. A Könyves Szövetség tagkiadó elfekvő raktárkészletükből válogatják ki a címeket és bocsátják kereskedelmi forgalomba – korlátozott példányszámban – az 50, 100, 200, 300, 400, 500, 700 és 1000, 1500 Ft-os árkategóriák valamelyikében. (Ez a legtöbb esetben a könyv eredeti árához képest 90-95%-os árengedményt jelent). Olyan, az elmúlt években kiadott művek kerülnek itt terítékre, melyek megjelenésük után három-négy hónnappal kikerültek a könyvforgalomból: a könyvterjesztők számára a szűkebb olvasóközönség szakmai, irodalmi érdeklődése nem minősül könyvsikernek, ezért rövid időn belül visszáruzza az ilyen címeket. A Könyvbörze missziója tehát az, hogy ezek a könyvek és leendő olvasóik egymásra találhassanak. Kaphatók továbbá irodalmi, kulturális folyóiratok régebbi számai és antikvár kiadványok is.

A hatodik Könyvbörzét idén december 1-je és 3-a közt tartjuk immár megszokott helyén, az Írószövetségben: tizenhat könyvkiadó közel több mint hétszáz címmel lesz jelen ezen a rendezvényen. Az árusítást idén is a Gutenberg Könyvesiskola diákjai végzik.

A könyvbörzén árusított könyvek listája »

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com