• kanyadi.png
  • magyar_naplo.png
  • racio.png

Magunkról

Egyesületünk 1999 októberében-novemberében alakult. A Könyves Szövetség olyan kis kiadók egyesülése, amelyek értékes kortárs irodalmat és társadalom-tudományi műveket jelentetnek meg. E kiadók által kiadott művek legtöbbje állami - alapítványi támogatásra szorul, mert a kicsiny példányszámok miatt megjelentetésük ráfizetéses. Szövetségünk célja, hogy az elsősorban új művekkel: szépirodalmi, társadalomtudományi, művészeti szempontból is innovatív könyvekkel foglalkozó kis könyvkiadók létfeltételeit javítani igyekezzünk, az általuk megjelentetett szellemi újdonságokat pedig a közönség elé jutásában segítsük. Enélkül ugyanis mindaz a munka, amit az alkotó, a szerkesztő, a kiadó elvégzett, mindaz a támogatás, amit a költségvetés vagy egyéb szponzorok biztosítanak - nem éri el célját, nem kaphatja meg a tudomásulvételhez és kritikai befogadáshoz szükséges nyilvánosságot. Többek között erre a feladatra szerveződött meg szövetségünk. Úgy gondoljuk, hogy az innovatív szellemi műhelyek virágzása minden ország kulturális életének garanciája.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Ma 2021. Márciusában 07., Vasárnap, Tamás napja van.

Megrendelés

Jelenleg nincs könyv a rendelési listán.

Ki olvas minket

Oldalainkat 17 vendég böngészi